Arnika horská - Prášek z květů
Arnika horská - Prášek z květů

Arnika horská
Prášek z květů

Arnica montana, mountain arnica, Etelänarnikki, Arnica des montagnes, Herbe aux prêcheurs, Arnika, arnica, arnică, arnika gornaja, slåttergubbe, Hästfibla
Produkt z Rumunska

Prášek z květů Arniky horské umí působit na celou řadu zdravotních neduhů. Podle některých tvrzení působí na záněty kloubů, různé kožní problémy a pohmožděniny po úrazech či sportu. Prášek z Arniky můžete užívat jak vnitřně, tak vnějšně. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Arnika horská pomůže?
Arnika horská je chráněnou bylinou, která se vyskytuje po celé Evropě a Severní Americe. V našich končinách bychom na ni narazili ve Slavkovském lese. Daří se jí nejen v horských oblastech, ale i na loukách a pastvinách. Jaké má Arnika účinky na naše zdraví? Již naši předkové znali její přínos pro lidský organismus. Dokáže harmonizovat vnitřní pochody v těle. Dá se tedy užívat vnitřně, ale širší uplatnění má k vnějšímu ošetření. Můžete ji vyzkoušet na různé pohmožděniny, otoky, svalové bolesti nebo štípance od hmyzu. U někoho se osvědčila také na akné nebo záněty křečových žil. Ne nadarmo je přidávána do masážních olejů, mastí i gelů. Vraťme se však k tomu, jak údajně působí vnitřně. Tato bylina může pomáhat při chudokrevnosti a zlepšovat činnost střev. Někdo tvrdí, že mu Arnika ulevuje při křečích v žaludku, jiní že je výborná na záněty průdušek a kloubů.
Pro koho je Arnika horská vhodná?
Arniku horskou by měli mít při ruce sportovci, kteří mívají namožené svaly po sportovních výkonech. Neměla by chybět ani v lékárničkách rodin s dětmi, zvláště při častém pobytu venku a na zahradě, kde je zvýšený výskyt hmyzu. Přínosem může být pro starší osoby se záněty kloubů, pro lidi s chudokrevností nebo pro osoby, které trápí různé pohmožděniny. V neposlední řadě může být Arnika prospěšná v době, kdy své tělo zatěžujete antibiotiky.
Doporučené dávkování Arniky horské
Arnika se snadno užívá a nemusíte z ní vařit žádný odvar. Stačí, když 1 – 2 gramy prášku rozmícháte v 300 ml vlažné vody a vypijete. Dva gramy prášku představují optimální denní dávku, která může vykazovat pozitivní účinky na Váš organismus.
Naše tipy a vychytávky
Uvažujete o tom, že byste Arniku zkusili k vnějšímu užití? Poradíme Vám, jak na to: rozmíchejte prášek s panenským olivovým olejem na řídkou kaši a používejte ho k masážím bolestivých částí těla. Při užívání Arniky vnitřně dodržujte cyklické dávkování. Po měsíci si dejte týdenní pauzu nebo po třech měsících měsíční pauzu. Prášek můžete rozmíchat ve vodě nebo jej můžete přidat do nejrůznějších pokrmů či tolik oblíbeného Smoothie. Arniku nemusíte kombinovat s žádnou další bylinou.
Složení Arniky horské
Účinné látky se nejvíce koncentrují v oddenku a květu Arniky. Jaké přírodní látky se v Arnice nacházejí? Jedná se zejména o
  • bioaktivní látky
  • vonné silice
  • vitamin B8
  • aminy
  • cholin
  • minerály
  • třísloviny
  • karotenoidy (antioxidanty)
Pro koho není Arnika horská vhodná?
Pokud byste překročili doporučenou denní dávku, hrozí Vám podráždění žaludku nebo alergická reakce. Arniku by neměly užívat vnitřně děti ani těhotné a kojící ženy. Lidé s jakýmikoliv zdravotními problémy by měli zkonzultovat užívání Arniky se svým lékařem.