Ašvaganda - Prášek z kořene
Ašvaganda - Prášek z kořene
Ašvaganda - Prášek z kořene
Ašvaganda - Prášek z kořene

Ašvaganda
Prášek z kořene

Withania somnifera, Withanie opojná, Ashwagandha, Indický ženšen, withania somnifera
Produkt z Indie

Vitánie Ašvaganda, nebo také jen Ašvaganda, je Indická rostlinka používaná v ajurvédské medicíně. Celý popis
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Ašvaganda pomůže?
Keř se žlutozelenými květy a s červenými bobulovitými plody – to je Ašvaganda, která se pěstuje v Indii a je součástí tradiční Ajurvédské medicíny. Považuje se za všelék s kouzelnou mocí a přidává se jako ingredience do nápojů lásky při tantrických rituálech. Do Evropy se dostala již v 16. století s kupci a cestovateli a je známá i pod názvem Withania somnifera. Účinky Ašvagandy bychom mohli připodobnit k účinkům Ženšenu. Prášek z kořene dokáže harmonizovat psychiku a zvýšit libido. To má za důsledek, že muži i ženy pociťují větší sexuální apetit. Jako bonus pomáhá odstranit sexuální disfunkce a přispět k rychlejšímu početí. Blahodárně působí také na paměť a nervový systém, díky čemuž si zapamatujete větší objem informací. Tato rostlina posiluje imunitní systém a vypořádá se s úzkostmi a špatnými náladami. Vyzkoušet ji také můžete při potížích s usínáním.
Pro koho je Ašvaganda vhodná?
Ašvagandu si oblíbí zejména manažeři a osoby, které mají podobné pracovní vytížení nebo vykonávají práci ve ztížených pracovních podmínkách. Hodí se lidem s vyššími nároky na soustředění a nabudí studenty před zkouškovým obdobím nebo maturitou. Sáhnout by po ní měly páry, které mají problém s neplodností, ale kteří touží po potomkovi. Ašvaganda dodává oslabeným lidem potřebnou energii a navrací chuť do života.
Doporučené dávkování Ašvagandy
Ke každému balíčku Ašvagandy obdržíte odměrku, takže snadno odvážíte doporučené denní množství. Jedna odměrka odváží 0,5 gramů Ašvagandy. Užívat můžete 6 – 10 těchto odměrek, což činí zhruba 3 – 5 gramů. Zpočátku začněte na spodní hranici dávky a až si tělo na prášek z kořene zvykne, můžete dávku navýšit až na 5 gramů. Prášek z kořene nasypejte do skleničky z varného skla, zalijte horkou vodou a rozmíchejte.
Naše tipy a vychytávky
U každé byliny byste měli dodržovat cyklické dávkování a i od Ašvagandy byste si měli dát po měsíci týden pauzu nebo po třech měsících jeden měsíc pauzu. Věděli jste, že prášek z kořene můžete poměrně dobře kombinovat? Se Ženšenem pravým a Macou peruánskou se zvyšuje celospektrální působení těchto rostlin, s Guaranou se zesiluje působení na metabolismus a zvyšuje se stimulační efekt obou bylin.
Složení Ašvagandy
Ašvaganda obsahuje bioaktivní látky, které působí stimulačně, protizánětlivě, antivirově a baktericidně. V prášku z kořene nalezneme:
  • vitamin C
  • antioxidanty
  • withanolidy (alkaloidy)
  • aminokyseliny
  • minerály
  • glykosidy
  • laktony
Pro koho není Ašvaganda vhodná?
Užívání Ašvagandy není považováno za nebezpečné. S lékařem by ji však měly zkonzultovat těhotné a kojící ženy, děti do šesti let a osoby s nízkým krevním tlakem.