Brahmi - Drcená bylina
Brahmi - Drcená bylina
Brahmi - Drcená bylina
Brahmi - Drcená bylina

Brahmi
Drcená bylina

Bacopa monnieri, Bacopa monniera, Bacopa drobnolistá, Gratiola monnieria, Coastal Waterhyssop, Brahmi, Thyme-leafed gratiola
Produkt z Indie

Africký strom známý pro své účinky úzce spojené s mozkovou činností. Používá se již po tisíce let. Proč? Celý popis
Odešleme následující pracovní den.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Brahmi pomůže?
Bacopa brahmi, se zkráceným názvem Brahmi, je pojmenováním pro indickou rostlinu, která je již 3 tisíce let nedílnou součástí Ájurvédské medicíny. V současné době roste po celé Zemi a je známým antioxidantem, který pomáhá v boji proti volným radikálům v lidském organismu. Zároveň výraznou měrou ovlivňuje imunitní systém, čímž tělo snáze odolá různým sezónním nemocem a předejde rozvoji některých onemocnění. Rostlina Brahmi je ale nejvíce ceněna pro svůj vliv na paměť, nespavost a dlouhotrvající pocit únavy. Působí relaxačně a uklidňuje psychiku, která je namáhaná stresem a úzkostí. Šetrně harmonizuje vnitřní pochody v organismu a zpomaluje jeho stárnutí. V neposlední řade má omlazující účinky a navrací tělu jeho ztracenou vitalitu.
Pro koho je Brahmi vhodná?
Drcená bylina Brahmi uleví od psychické zátěže lidem, kteří mají slabší nervový systém a hůře snášejí stresové situace. Jejích blahodárných účinků mohou využít také studenti před zkouškovým obdobím nebo lidé s oslabenou obranyschopností. Brahmi pomáhá zahnat únavu mentálně i manuálně pracujícím lidem, například řidičům z povolání nebo manažerům. Vyzkoušet ji rovněž mohou senioři pro podporu mozkových funkcí.
Doporučené dávkování Brahmi
Drcenou bylinu můžete užívat v dávce 5 až 15 gramů za den. Pokud s touto rostlinou teprve začínáte a nemáte s ní žádné zkušenosti nebo jste si od ní dali na delší dobu pauzu, začněte vždy na dávce 5 gramů za den a podle potřeby a účinků tuto dávku navyšujte až do maximálního denního množství.
Naše tipy a vychytávky
Z drcené formy byliny si můžete připravit chutný odvar, který zvládnou všichni z Vás. Do odvaru se vylouhují cenné látky z byliny a dostanou se rychle do krve. Samotná bylina ale začne v těle účinkovat potřebnou silou zhruba po dvou až třech týdnech. A jak si odvar z Brahmi přichystáte? Je to velmi jednoduché: odvažte 5 – 15 gramů drcené byliny a zalijte ji horkou vodou. Odvar nechte louhovat 3 – 7 minut a poté přeceďte.
Složení Brahmi
APokud byste se podívali na chemický rozbor bylinky, nalezli byste v ní látky, které stimulují a regenerují organismus. Jedná se o:
  • flavonoidy
  • saponiny
  • minerální látky
Pro koho není Brahmi vhodná?
Mnoho lidí zajímají vedlejší účinky bylin. Pokud o Brahmi uvažujete, nejprve se zamyslete, zda nemáte nějaké zdravotní problémy – například osoby s nízkým krevním tlakem by užívání Brahmi měly zkonzultovat se svým lékařem. To samé platí i pro těhotné a kojící ženy. Pro ostatní skupiny osob je užívání Brahmi bezpečné, pouze v ojedinělých případech se může objevit mírný průjem nebo bolest žaludku.