Echinacea purpurea - Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Echinacea purpurea - Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Echinacea purpurea - Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Echinacea purpurea - Extrakt z kořene 20:1 v prášku

Echinacea purpurea
Extrakt z kořene 20:1 v prášku

Echinacea purpurea, třapatka nachová, terčovka nachová, purple coneflower, Hadí kořen, Echinacea purpurea
Produkt z Číny

Echinacea, kdo by ji neznal. Skvěle působí na náš vnitřní systém, ale především imunitu. Celý popis
Odešleme následující pracovní den.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Echinacea pomůže?
Echinacea purpurea se skrývá pod českým názvem Třapatka nachová. Tato bylina dříve rostla v Severní Americe a do dalších koutů světa ji přivezli v minulých dobách kolonisté. Echinacea byla oblíbenou bylinou amerických indiánů. Dokázali s ní vyléčit různé nemoci, urychlit hojení drobných poranění, zregenerovat dásně a podpořit vnitřní obranyschopnost těla. Pro tyto cenné vlastnosti je bylina využívána dodnes. Vzpomeňte si na ni v období viróz, chřipek a nachlazení a uvidíte, že lépe odoláte útokům virů a bakterií. Pokud Vás postihne běžná nemoc, uleví Echinacea při bolestech v krku a kašli. Tato rostlina se používá i na různé kožní problémy. Svými antiseptickými a dezinfekčními účinky ihned ošetří odřeniny nebo vyrážky. Echinaceu se vyplatí užívat preventivně před začátkem sychravého počasí, aby v dostatečném předstihu nastartovala imunitu.
Pro koho je Echinacea vhodná?
Extrakt z kořene Třapatky by měli mít po ruce lidé, kteří jsou každoročně indisponováni kvůli sezónním nemocem. Obávat se jí nemusí ani senioři a děti starší 2 let, u nichž stoupá pravděpodobnost nákazy viry. Svými antioxidačními schopnostmi pomáhá rovněž lidem se stresovou zátěží, jejichž tělo rychleji stárne vlivem oxidace a znečištěného životního prostředí.
Doporučené dávkování Echinacei
Extrakt obsahuje koncentraci účinných látek z kořene Echinacei, proto ho stačí užívat v minimálním množství. Dopřejte si 2x denně 0,4 gramu extraktu (1 odměrka 0,5g). Toto doporučené denní množství nepřekračujte, abyste předešli nežádoucím účinkům.
Naše tipy a vychytávky
Prášek má tu výhodu, že ho můžete užívat různými způsoby. Nejjednodušší je rozmíchat ho v 250 ml vody, ale můžete si to zpestřit i dalšími způsoby: přidejte extrakt do jogurtu, Smoothie, kaší nebo podobných pokrmů. A v neposlední řadě si z extraktu můžete připravit odvar. Jak na to? Přelijte prášek 200 ml vařící vody, nechte mírně zchladnout a vypijte. Z prášku se lépe uvolní účinné látky, které zvýší produkci bílých krvinek. Odvar můžete popíjet preventivně nebo po propuknutí onemocnění.
Složení Echinacei
Echinacea podporuje imunitní systém zdraví prospěšnými látkami, které se nacházejí v extraktu ve vysokém množství. Jedná se o:
  • vitaminy
  • silice
  • alkaloidy
  • polysacharidy
  • flavonoidy
Pro koho není Echinacea vhodná?
Echinacea nevykazuje žádné vedlejší účinky, jestliže dodržíte doporučené denní množství. Při zvýšených dávkách by se u Vás mohly objevit alergické reakce, kožní vyrážky nebo nevolnost. Užívání Echinacei by měly zkonzultovat se svým lékařem těhotné a kojící ženy a osoby se zdravotními potížemi. Extrakt není vhodný pro děti do 2 let.