Gotu kola - Drcené listy
Gotu kola - Drcené listy
Gotu kola - Drcené listy
Gotu kola - Drcené listy

Gotu kola
Drcené listy

Centella asiatica, Centella asiatica, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort, Gotu kola
Produkt z Indie

Drcené listy Gotu kola dokážou vitalizovat organismus, posílit paměť a zlepšit soustředění. Vyzkoušet je můžete také na špatné nálady, které hraničí s depresivními stavy. V kombinaci s Ašvagandou je Gotu kola nepřekonatelná! Celý popis
Pozor, poslední 1 balení skladem
Odešleme následující pracovní den.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Gotu kola pomůže?
Gotu kola s českým názvem Pupečník asijský je rostlinou, která je nedílnou součástí tradiční čínské medicíny. I tato rostlina má řadu léčivých účinků. Stimuluje mozkovou soustavu, a tím posiluje paměť, soustředění a pozornost. Některé studie uvádějí, že aktivuje centrum řeči, čehož mohou využít pacienti po mrtvici. Gotu kola zároveň zlepšuje mentální funkce a uchovává mladistvou mysl. Výborně působí na psychickou stránku člověka a pomáhá zmírňovat depresivní stavy. Doporučuje se také při dlouhodobé únavě, poruchách spánku a bolestech hlavy. Jako bonus detoxikuje organismus od nežádoucích látek, které urychlují stárnutí a zanášejí tělo. Vyzkoušet ji mohou také lidé se zhoršeným krevním oběhem.
Pro koho je Gotu kola vhodná?
Gotu kolu mohou užívat senioři, kteří potřebují vitalizovat svou mysl a touží po mladistvé síle. Přínosem je rovněž pro studenty před zkouškovým obdobím nebo osoby s nadměrnou psychickou zátěží v osobním či pracovním životě. V neposlední řadě ji mohou brát lidé, kteří mají potíže s usínáním, nedostatek energie nebo studené končetiny. Gotu kolu by si neměli nechat ujít ani přívrženci zdravého životního stylu, kteří nedají dopustit na byliny a potraviny s vysokým podílem antioxidantů.
Doporučené dávkování Gotu kola
Z drcených listů Gotu kola se připravuje odvar, který popíjejte 2 – 3x denně. Doporučenou denní dávku 8 gramů listů zalijte vroucí vodou, nálev nechte louhovat po dobu 10 – 20 minut a sceďte. Denní dávka Vám vystačí asi na 2 – 4 šálky.
Naše tipy a vychytávky
Mnoho bylinek se dá mezi sebou kombinovat. Dochází tak k zesílení a prodloužení jejich účinků. K bylině Gotu kola se nejvíce hodí Ašvaganda nebo Ginkgo biloba, neboť tyto rostliny rovněž působí na mozkovou činnost. Nezapomeňte u všech bylin dodržovat cyklické dávkování a po třech týdnech užívání si udělejte týdenní pauzu.
Složení Gotu koly
V každé rostlině se nalézají různé bioaktivní látky a Gotu kola není výjimkou. V jejím složení se nalézají:
  • alkaloidy
  • steroly
  • glykosidy
  • vitaminy
  • minerály
  • stopové prvky
  • sacharidy
  • glycin
Pro koho není Gotu kola vhodná?
Užívání Gotu koly by měli zkonzultovat s ošetřujícím lékařem těhotné a kojící ženy a lidé trpícími jakýmikoliv zdravotními problémy. Při nedodržení denní dávky se mohou dostavit bolesti hlavy.