Harpagofyt ležatý - Drcený kořen
BIO
Harpagofyt ležatý - Drcený kořen
Harpagofyt ležatý - Drcený kořen
Harpagofyt ležatý - Drcený kořen

Harpagofyt ležatý
Drcený kořen

Harpagophytum procumbens, Čertův spár, Ďáblův dráp, Čertovo kopyto
Produkt z Namibie

Prášek z kořene Harpagofytu dokáže s organismem hotové divy. V Německu se přidává do registrovaného léku, který účinkuje na degenerativní kloubní onemocnění. Vyzkoušejte ho na Vaše kloubní potíže i na problémy s trávením a vnitřními orgány v těle. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Harpagofyt ležatý pomůže?
Sukulentní rostlina Harpagofyt ležatý má příznačný název Čertovo kopyto. Nalezli bychom ji na okrajích pouště Kalahari, v Namibii, Botswaně nebo Angole. Rostlinu poznáte podle plazivých výhonků a trubkovitých květů se žlutým vnitřkem. K léčebným účinkům se využívají kořeny rostliny. Tato relativně neznámá bylina působí na řadu zdravotních neduhů. Vyzkoušet ji můžete na různé záněty v těle, takže přispívá léčbě revmatických potíží a zánětlivých ložisek. Užíváním kořene z rostliny můžete ochránit buňky proti vnějším vlivům a přispět k lepší funkci jater a ledvin. Harpagofyt je vhodný také na podporu zažívání a trávení, na horečnaté stavy, bolesti a nechutenství. Tato rostlina je silný antioxidant, který zamezuje předčasnému stárnutí organismu. Jihoafrické kmeny ho užívaly například při zánětech žlučníku, ledvin a močových cest.
Pro koho je Harpagofyt ležatý vhodný?
Harpagofyt může být přínosem pro lidi, kteří se potýkají s osteoartrózou nebo revmatoidní artritidou. Rostlinu by si neměli nechat ujít ani sportovci, u nichž se objevuje po sportovním výkonu bolest svalů a kloubů. Skvělou službu může prokázat osobám s rozladěným trávením nebo s problémy s vnitřními orgány. Výraznou měrou přispívá ke zdravému životnímu stylu, proto rostlinu doporučujeme lidem, kteří chtějí být dlouho v dobré fyzické kondici.
Doporučené dávkování Harpagofytu ležatého
Nepřekračujte doporučenou denní dávku a každý den užívejte maximálně 3 – 5 gramů drceného kořene. Dopřejte si ho v libovolnou denní hodinu.
Naše tipy a vychytávky
Z drceného kořene si uvařte odvar. Jak na to? Přelijte kořen horkou vodou a nechte ho 15 minut odstát. Nakonec odvar přeceďte a popíjejte ho v průběhu celého dne s 5 – 6 hodinovými rozestupy. Harpagofyt nemusíte kombinovat s žádnými dalšími bylinami, ale měli byste u něj dodržovat cyklické dávkování. Po měsíci užívání si dejte týdenní přestávku nebo po třech měsících nejlépe měsíční pauzu.
Složení Harpagofytu ležatého
Tato úchvatná rostlina obsahuje řadu účinných látek, o kterých by byla škoda se nezmínit. V Harpagofytu naleznete zejména:
  • látku harpagozid
  • flavonoidy (antioxidanty)
  • fytosteroly
  • glykosidy
  • triterpeny
Pro koho není Harpagofyt ležatý vhodný?
TDrcený kořen by neměly užívat těhotné a kojící ženy. Vyhnout by se mu měli také diabetici – Harpagofyt snižuje hladinu krevního cukru. Pokud Vás trápí jakékoliv zdravotní problémy, poraďte se o rostlině se svým ošetřujícím lékařem.