Kurkuma - Prášek z kořene
BIO
Kurkuma - Prášek z kořene
Kurkuma - Prášek z kořene

Kurkuma
Prášek z kořene

Curcuma longa, Common turmeric, Indian saffron, Turmeric, Kurkum, Toormerik, Halodhi, Halud, Kurkuma, Hsanwen, Indický Šafrán, Gurkemeje, Geelwortel, Koenjit, Kurkumo, Kunyit, Ukon, Romiet, Khi min khun, Kunyit basah, Gurkemeie
Produkt z Indie

Prášek z kořene Kurkumy obsahuje cenné látky, které efektivně podporují imunitu a zlepšují zažívání. Užívá se vnitřně pro zlepšení tělesných pochodů i zevně na různé kožní problémy. Kurkuma je právem označována jako „žlutý zázrak“! Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Kurkuma pomůže?
Kurkuma s alternativním názvem Indický šafrán je rostlinou původem z Indie, která je příbuzná Ženšenu. Používá se jako koření v kuchyni, ale má mnoho cenných vlastností, které ji pasují na cenný výživový doplněk. Jedním z jejích účinků je stimulace přirozené obranyschopnosti organismu. Podporuje zažívání, zlepšuje vstřebávání živin a udržuje tělo ve výborné kondici díky vysokému obsahu antioxidantů. Šetrně pročišťuje tělo od nežádoucích látek a posiluje jeho vnitřní funkce. Pomáhá při nadměrném stresu a ulevuje při zánětlivých onemocněních. Prášek Kurkumy se používá i zevně k regulaci mazových žláz, k prokrvení pokožky a k ozdravění nečisté a aknózní pleti.
Pro koho je Kurkuma vhodná?
Prášek z Kurkumy prospívá lidem, kteří se potýkají se sníženou imunitou a v důsledku toho trpí častou nemocností. Pravidelně dopřávat by si ho měly osoby s nezdravým životním stylem, jež žijí ve znečištěném prostředí. Kurkuma dokáže zrychlit metabolismus, což ocení lidé na redukčních dietách.
Doporučené dávkování Kurkumy
Pokud uvažujete o prášku z kořene Kurkumy, vřele Vám ho doporučujeme, neboť se velmi pohodlně a jednoduše užívá. Každý den si udělejte chvíli času a rozmíchejte 2 – 3 g prášku ve sklenici vody a vypijte.
Naše tipy a vychytávky
Prášek z Kurkumy se o něco lépe vstřebá, jestliže si z něj připravíte odvar: 2 – 3 lžičky Kurkumy povařte asi 10 – 15 minut a nápoj popíjejte v průběhu celého dne. Kurkumu užívejte nejdéle 4 měsíce a poté si dejte alespoň 1 měsíc pauzu. Pro zevní použití Kurkumy postupujte následovně: 4 lžičky Kurkumy povařte 15 minut v 200 ml vody, nechte zchladnout a používejte 2x denně k ošetření pokožky.
Složení Kurkumy
Ve složení Kurkumy bychom nalezli látky tlumící bolest a další významné přírodní látky:
  • kurkumin
  • éterické oleje
  • vlákninu
  • minerální látky
  • bílkoviny
  • polysacharidy
Pro koho není Kurkuma vhodná?
Při dodržení doporučené denní dávky nemá Kurkuma vedlejší účinky. Při vysokých dávkách může mít negativní vliv na žaludek a ledviny. Kurkumu by neměly brát těhotné a kojící ženy. Užívání Kurkumy by měli zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem lidé s různými zdravotními problémy.