Lapacho - Drcená kůra
Lapacho - Drcená kůra
Lapacho - Drcená kůra
Lapacho - Drcená kůra
Lapacho - Drcená kůra

Lapacho
Drcená kůra

Tabebuie impetiginosa, Pink Ipê, Handroanthus impetiginosus, Pink Lapacho, Lapacho, Ipê-contra-sarna
Produkt z Brazílie

Drcená kůra z Lapacha dokáže pomoct s řadou zdravotních neduhů. Údajně působí antisepticky, posiluje játra a podporuje imunitní systém. Zařaďte odvar z Lapacha do svého pitného režimu a vyzkoušejte, jaký vliv bude mít na Vaše zdraví. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Lapacho pomůže?
V tropických oblastech jižní Ameriky se ukrývá exotický strom s výjimečnou kůrou, která má pozitivní vliv na lidské zdraví. Jmenuje se Lapacho a dorůstá 10 až 25 metrů. Již staří Inkové a Vikingové znali účinky kůry a využívali ji na různé zdravotní neduhy. Drcená kůra z Lapacha má široké působení. Co všechno dokáže? Jelikož obsahuje pořádnou dávku antioxidantů, může posílit Váš imunitní systém. Lapacho je proto vhodné užívat zejména v chladných měsících, kdy na Vás útočí viry a bakterie. Údajně působí antisepticky a u některých lidí se osvědčil při zánětech močového systému. Vyzkoušet můžete odvar z Lapacha, který může účinkovat například na poranění kůže nebo na alergické projevy pokožky. Pokud potřebujete pročistit játra a podpořit jejich funkci, může být pro Vás Lapacho přínosem. Při potížích s lupy zkuste odvarem z Lapacha oplachovat vlasy. Vlasová pokožka se zklidní a dodáte jí potřebné minerály.
Pro koho je Lapacho vhodné?
Drcená kůra z Lapacha může aktivovat imunitní systém u často nemocných osob. Určitě tím nic nezkazíte a možná se dostaví pozitivní výsledky. Ocení ji lidé, kteří chtějí pročistit své tělo od toxických látek a podpořit činnost jater. Osoby s infekcemi močového měchýře mohou zařadit odvar z Lapacha do svého pitného režimu a zjistit, zda jim Lapacho skutečně pomůže. A skvělou službu může kůra z tohoto stromu prokázat také lidem s různými kožními potížemi.
Doporučené dávkování Lapacha
I u této „byliny“ existuje optimální dávka. Denně užívejte 2 – 3 čajové lžičky drcené kůry Lapacha, z které si můžete připravit čaj. Ten popíjejte v průběhu celého dne. A jak si lahodný čaj z kůry připravit? Povařte drcenou kůru 3 minuty v 0,75 až 1 litru vody. Poslední doušek čaje vypijte před 17 hodinou, abyste netrpěli nespavostí.
Naše tipy a vychytávky
Nemusíte ale zůstávat pouze u čaje. Věděli jste, že si z kůry můžete přichystat koupel a obklady? Koupel je skvělá na různé kožní obtíže. Uvařte 1,5 litru odvaru a nalijte ho do vany o teplotě cca 36 stupňů Celsia. Naložte se do lázně nejdéle na 15 minut. Obklady na podrážděnou a poraněnou pokožku získáte následujícím způsobem: uvařte odvar z Lapacha, namočte do něj obklad, vyždímejte ho a přiložte na pokožku nebo unavené oči.
Složení Lapacha
Kůra obsahuje dvě tělu důležité látky, které nám mohou pomoci s některými zdravotními obtížemi. Jedná se o
  • lapachol
  • beta-lapachol
  • flavonoidy (antioxidanty)
Pro koho není Lapacho vhodné?
Dodržujte doporučenou denní dávku, jinak se můžete potýkat se zvracením a závratěmi. Rizikovou skupinou osob mohou být těhotné a kojící ženy a lidé s poruchou srážlivosti krve. Při jakýchkoliv zdravotních potížích konzultujte užívání Lapacha s ošetřujícím lékařem.