Ostropestřec mariánský - Plod
Ostropestřec mariánský - Plod

Ostropestřec mariánský
Plod

Silybum marianum, blessed milk-thistle, blessed milkthistle, Holy Thistle, ladys thistle, milk thistle, Milk-thistle, spotted thistle, St. Marys thistle, variegated thistle, Maarianohdake, Chardon Marie
Produkt z Evropské unie

Ostropestřec je bylina, která dokáže zatočit se škodlivinami ve Vašem organismu. Účinkuje totiž skvěle na Vaše játra a trávicí soustavu. A právě tyto části těla dostávají v dnešní době zabrat nejvíce. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Ostropestřec pomůže?
Plody Ostropestřce jsou jedním z nejsilnějších antioxidantů, které podporují přirozenou obranyschopnost organismu. Ostropestřec možná znáte jako bylinu s regenerativními účinky na játra – a opravdu tato rostlina dokáže účinně detoxikovat Vaše tělo. Pro odstranění škodlivin z jater se Ostropestřec využívá již po staletí. Umí ale toho mnohem více. Příznivě působí na žlučník a krevní tlak. Šetrně čistí trávicí soustavu, podporuje snahu o zhubnutí a zamezuje výskytu dalšího akné.
Pro koho je Ostropestřec vhodný?
Plody Ostropestřce pomáhají lidem s nezdravým životním stylem, kteří chtějí šetrně pročistit svůj organismus. Ocení je osoby s jaterními problémy a zvýšenou nemocností v období chřipek a viróz. Přínosem jsou také pro lidi, kteří podstupují jarní detoxikaci nebo se rozhodli zhubnout nadbytečná kila. Po Ostropestřci se budete celkově cítit vitální a plni energie.
Doporučené dávkování Ostropestřce
Plodů Ostropestřce užívejte denně 7 – 10 gramů, což jsou zhruba 1 – 2 lžičky. Prvních 10 dní můžete doporučenou denní dávku zdvojnásobit, abyste nastartovali regenerační procesy v játrech.
Naše tipy a vychytávky
Tlučené plody Ostropestřce je nejlepší konzumovat přímo. Dopřejte je svému organismu alespoň 45 minut před jídlem. Důkladně je rozkousejte, aby se dobře promísily se slinami. Tím docílíte toho, že plody rychleji strávíte a zdraví prospěšné látky začnou brzy účinkovat. Drcené plody spolkněte a zapijte zhruba 250 ml vody. Z roztlučených plodů Ostropestřce se také vaří čaj, ale účinné látky se po zalití horkou vodou z velké části zničí. Ostropestřec není samospasný a vždy byste jej měli podpořit úpravou životosprávy.
Složení Ostropestřce
Plody Ostropestřce obsahují řadu prospěšných látek s komplexními účinky na Vaše tělo a až 27 % bílkovin. Dále se v nich nalézají:
  • až 30 % olejů s nenasycenými mastnými kyselinami
  • aminokyseliny
  • sacharidy
  • vitamin E
  • biogenní aminy tyramin a histamin
  • kvercetin
  • taxifolin
Pro koho není Ostropestřec vhodný?
Plody Ostropestřce se nedoporučují těhotným a kojícím ženám a lidem se zvýšeným krevním tlakem. Jejich užívání by pro jistotu měly zkonzultovat se svým lékařem osoby se zdravotními problémy.