Střelný prach - Zelený čaj
BIO
Střelný prach - Zelený čaj
Střelný prach - Zelený čaj
Střelný prach - Zelený čaj
Střelný prach - Zelený čaj

Střelný prach
Zelený čaj

Camellia sinensis
Produkt z Číny

Zelený čaj Střelný prach je charakteristický svými lístky smotanými do malých kuliček. Vyzkoušejte jeho lahodnou chuť a zásobujte tělo pořádnou dávkou antioxidantů. Zelený čaj Vás povzbudí a dodá Vám dlouhotrvající energii. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Zelený čaj pomůže?
Zelený čaj má své nezastupitelné místo v tradičních medicínách a svými účinky okouzlil i západní svět. Zelený čaj Střelný prach se od klasického Zeleného čaje liší tím, že má lístky smotané do malých kuliček. Tzv. Gunpowder čaj má specifickou vůni a chuť. Pomáhá předcházet zdravotním problémům a pořadí si s řadou neduhů. Dodá Vám postupnou energii a potlačí únavu. Dokáže zmobilizovat funkce mozku a zlepšit soustředění a paměť. Po vypití Zeleného čaje se budete cítit duševně odpočatí a fyzicky aktivnější. Zároveň posílíte zubní sklovinu a svou nervovou soustavu. Svými antioxidačními vlastnostmi zpomaluje stárnutí organismu a podílí se na rychlejším odbourávání tuků v těle. Traduje se, že pravidelné pití Zeleného čaje prodlužuje život a údajně může snížit riziko srdečních onemocnění.
Pro koho je Zelený čaj vhodný?
Zelený čaj si může bez obav dopřát každý z Vás. Mimořádnou službu prokáže starším lidem s nedostatkem energie a zdravotními problémy. Výborné účinky má na vytrvalostí sportovce a studenty, kteří jsou díky němu připraveni pojmout větší objem informací, aniž by se při tom vyčerpali. Do svého pitného režimu by jej měli zařadit také osoby na redukčních dietách, profesionální řidiči a duševně a fyzicky pracující lidé.
Doporučené dávkování Zeleného čaje
Čaj se připravuje z jedné až dvou lžiček Střelného prachu. Čajové lístky zalijte 150 ml vody o teplotě 70 – 80 stupňů Celsia, abyste je nespálili. Čaj louhujte maximálně tři minuty. Lístky po vylouhování nevyhazujte a ještě jednou je použijte na další nálev.
Naše tipy a vychytávky
O Zeleném čaji se často mluví v souvislosti s hubnutím. Pravdou zůstává, že Zelený čaj působí termogenně, což znamená, že tuky se stanou součástí energetického výdeje. Pití Zeleného čaje může skutečně snižovat chuť k jídlu, avšak je pouhým podpůrným prostředkem, nikoliv samospasným nápojem ke snížení hmotnosti. Čaj louhujte doporučenou dobu, jinak získá hořkou chuť.
Složení Zeleného čaje
Lístky Zeleného čaje obsahují tein (kofein), který se na rozdíl od kofeinu v kávě uvolňuje do krve postupně a působí dlouhodoběji. Díky tomu tolik nezatěžuje srdce ani žaludek a snášejí ho relativně dobře i lidé citliví na kofein v kávě. Ve Střelném prachu se dále nacházejí tyto látky:
  • polyphenoly – antioxidanty
  • vitaminy
  • minerály
  • bílkoviny
  • fluor
Pro koho není Zelený čaj vhodný?
I když Zelený čaj obsahuje malé množství kofeinu, senzitivní lidé mohou pociťovat nespavost a úzkost. Těhotné a kojící ženy a osoby s různými zdravotními problémy by měly zkonzultovat pití Zeleného čaje se svým lékařem.