Ženšen pravý - Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích
Ženšen pravý - Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích
Ženšen pravý - Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích
Ženšen pravý - Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích

Ženšen pravý
Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích

Panax ginseng, Panax ginseng, kořen života, Ženšen pravý, Tartar Root, Korejský ženšen
Produkt z Číny

Ženšen je nejznámější léčivou rostlinou na světě, jejíž účinky se využívají již po tisíce let. Ženšen působí blahodárně na Vaši psychiku, povzbudí Vás do práce a pomůže Vám překonat pocity únavy a vyčerpání. Celý popis
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Ženšen pomůže?
Ženšen účinkuje komplexně na Váš organismus. Přispívá k odstranění slabosti, únavy a vyčerpání. Tento významný adaptogen zlepšuje celkovou kondici a aktivuje obranyschopnost organismu, který se lépe vypořádá s běžnými nemocemi. V neposlední straně stimuluje centrální mozkovou soustavu a posiluje paměť a soustředění. Ženšen je považován za přírodní stimulant. Působí blahodárně na psychickou a fyzickou stránku člověka a pomáhá zvyšovat libido a výkonnost.
Pro koho je Ženšen vhodný?
Ženšen si oblíbí zejména lidé, kteří se potýkají s psychickým a fyzickým vyčerpáním a kteří pracují ve stresovém prostředí. Skvělou službu prokáže duševně i manuálně pracujícím zaměstnancům. Ženšen usnadňuje učení studentům, urychluje rekonvalescenci po nemocech a zlepšuje výkonnost sportovců. Vyzkoušet ho mohou muži a přesvědčit se na vlastní kůži o jeho stimulačních účincích.
Doporučené dávkování Ženšenu
Pokud neradi cokoliv odměřujete, budou Vám kapsle s obsahem extraktu Ženšenu maximálně vyhovovat. Denně Vám postačí jedna až dvě kapsle, které zapijte alespoň 200 až 300 ml vody. Jedna kapsle obsahuje 597 mg Ženšenu. Nejprve však vyzkoušejte, jak na Vás působí jedna kapsle Ženšenu, a podle pocitu postupně přidejte druhou. Ženšen můžete brát dlouhodobě, protože na něj nevzniká taková resistence jako na jiné povzbuzující byliny. Nikdy však Ženšen nekombinujte s alkoholem nebo kofeinem, protože zesiluje jejich účinky.
Naše tipy a vychytávky
Ženšen užívejte nejlépe po ránu, jelikož Vám pomůže se soustředěním při náročné práci. Pokud Vám polykání kapslí činí potíže, zkuste jednoduchý trik: oddělte části kapslí od sebe a prášek zamíchejte do pokrmu. Pro zachování účinnosti Vám doporučujeme Ženšen vždy po 4 týdnech užívání na 1 týden vysadit.
Složení Ženšenu
Ženšen obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, které působí komplexně na celý organismus. V kapsli s extraktem z kořene Ženšenu se nachází:
  • saponiny – způsobují nárůst libida
  • antioxidanty – chrání organismus před působením volných radikálů
  • peptidy – posilují imunitu a zrychlují metabolismus
  • polysacharid ginsan – výrazně stimuluje imunitní systém
  • aminokyseliny – valin, leucin a další
  • minerální látky – draslík, železo, fosfor, vápní a další
Pro koho není Ženšen vhodný?
Ženšen obsahuje ginsenosidy, které mají vliv na hormonální stavbu. Z toho důvodu by užívání Ženšenu měli zkonzultovat se svým lékařem těhotné a kojící ženy, ale i osoby s nízkým krevním tlakem a kardiovaskulárními problémy a ti, kteří by chtěli podávat Ženšen svým dětem.