Meduňka lékařská - Drcená bylina
Meduňka lékařská - Drcená bylina
Meduňka lékařská - Drcená bylina
Meduňka lékařská - Drcená bylina
Meduňka lékařská - Drcená bylina

Meduňka lékařská
Drcená bylina

Melissa officinalis, Melissa officinalis, Meduňka lékařská, Melisa, medunice, medlinka
Produkt z Srbska

Drcená bylina Meduňka lékařská má široké uplatnění v českém lidovém léčitelství. Vyzkoušet ji můžete na nejrůznější zdravotní obtíže. Výraznou měrou může přispět k Vaší psychické pohodě a zkvalitnit Váš spánek. Navíc zklidní Vaši tepovou frekvenci. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Meduňka lékařská pomůže?
Meduňka lékařská se objevila v 16. století v herbáři slavného Mathiolliho. Tato středomořská bylinka má široké uplatnění v českém lidovém léčitelství. Charakteristické jsou pro ni aromatické listy, které voní po citronu. A jak Meduňka účinkuje? Možná už jste ji někdy použili na své zdravotní neduhy, možná stále nevíte, k čemu je Meduňka dobrá. Nejspíš jste zaslechli to, že má Meduňka uklidňující účinky. Údajně zpomaluje tepovou frekvenci, snižuje krevní tlak a uvolňuje organismus. Dopřát si ji můžete před spaním, neboť by měla zpříjemňovat spánek. Vyzkoušet ji můžete třeba i na stres, bolesti břicha nebo infekční průjem. Někteří tvrdí, že má antivirové účinky a měla by účinkovat zevně na krevní podlitiny. Přínosná také může být pro Vaše trávení, zejména při potížích s plynatostí a zaraženými větry. U některých žen rovněž může Meduňka zmírnit menstruační bolesti.
Pro koho je Meduňka lékařská vhodná?
Meduňku by měly vyzkoušet osoby, které trápí nespavost a celkový neklid. Mohla by i pomoci lidem s nadměrným stresem, úzkostmi a rychlou tepovou frekvencí. Skvělou službu může prokázat lidem s žaludečními a trávicími problémy a těm, které trápí revmatické otoky a modřiny. Po ruce by ji měly mít ženy s menstruačními bolestmi nebo osoby trpící bolestmi hlavy.
Doporučené dávkování Meduňky lékařské
Každý den si připravte odvar z 3,5 gramu drcené Meduňky a popíjejte ho 3x denně. Denní dávka představuje zhruba množství odměřené 1 polévkovou lžící.
Naše tipy a vychytávky
Jak si z Meduňky připravit lahodný čaj? Je to jednoduché. Vezměte doporučené množství drcené Meduňky a zalijte ji půl litrem vroucí vody. Nádobu přikryjte a nechte Meduňku louhovat asi 10 – 15 minut. Následně odvar sceďte a popíjejte po douškách. Čaj si můžete podle libosti ochutit medem nebo do něj přidat ještě jinou ingredienci. Při nespavosti a pro lepší účinky můžete Meduňku zkombinovat s Kozlíkem lékařským. Nezapomeňte dodržovat u Meduňky cyklické dávkování. Po 1 měsíci si od ní dejte pauzu na 1 týden, po 3 měsících pauzu na 1 měsíc.
Složení Meduňky lékařské
Jakým bioaktivním látkám vděčí Meduňka za své účinky? Při bližším prozkoumání bychom v ní nalezli tyto složky:
  • silice
  • flavonoidy
  • triterpenové kyseliny
  • třísloviny
Pro koho není Meduňka lékařská vhodná?
Meduňka nemá při terapeutických dávkách žádné nežádoucí účinky a mohou ji dokonce užívat i těhotné a kojící ženy. Vždy by se ale pro jistotu měly poradit se svým ošetřujícím lékařem.