Schizandra čínská - Prášek z plodů
Schizandra čínská - Prášek z plodů
Schizandra čínská - Prášek z plodů
Schizandra čínská - Prášek z plodů

Schizandra čínská
Prášek z plodů

Schisandra chinensis, Schizandra čínská, Schizandra japonská, Čínská magnolie, Wu-wei-zi
Produkt z Číny

Schizandra neboli Klanopraška se stala součástí tradiční čínské medicíny a i Vy nyní můžete poznat její fascinující účinky! Pokud se cítíte vyčerpaní, nedokážete se dostatečně soustředit a často jste nemocní, vyzkoušejte prášek z plodů této úchvatné liány! Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Zapojte se do věrnostního programu.
Přihlásit se
S čím mi Schizandra pomůže?
Schizandra čínská s krásným českým názvem Klanopraška patří mezi významné byliny v tradiční čínské medicíně. Tato liána o výšce až 10 metrů dává lidstvu cenné plody s pěti základními chutěmi: sladkou, slanou, kyselou, hořkou a pikantní. Pro léčebné účely se používají zejména plody, které rostou ve shlucích jako rybíz. Schizandra stimuluje organismus a již v malých dávkách má povzbudivé účinky. Naopak při požití nadměrného množství vykazují plody sedativní účinky. Důležité je proto dodržovat doporučenou denní dávku, která dokáže snížit únavu, zlepšit soustředění a posílit zrak. Navíc pozitivně ovlivňuje činnost centrální nervové soustavy a jednotlivých orgánů v těle. Dále podporuje činnost imunitního systému a podle výzkumů působí antibakteriálně a protizánětlivě.
Pro koho je Schizandra vhodná?
Schizandru mohou vyzkoušet mladí i staří lidé. Plody této rostliny jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu a pomáhají lidem v rekonvalescenci. Užívat by ji měli lidé s častým nachlazením a virózami a osoby s depresivními stavy a stresem. Doporučujeme ji také lidem s nadměrným pocením nebo s chronickým únavovým syndromem.
Doporučené dávkování Schizandry
Prášek z plodů neobsahuje žádné přídavné látky, ale pouze usušené a rozemleté plody Schizandry. Užívejte jednou denně 1 – 3 gramy prášku. Nejprve začněte s nižším množstvím, abyste zjistili, jak na Vás prášek působí. Postupně navyšujte denní dávku na maximální doporučené množství.
Naše tipy a vychytávky
Prášek má tu výhodu, že jej můžete užívat několika způsoby. Nejjednodušší je rozmíchat prášek v 250 ml vody a vypít. Fantazii se však meze nekladou – stejně tak můžete prášek vmíchat do čaje, Smoothie, jogurtů, kaší nebo běžných pokrmů. Dodržujte u tohoto výživového doplňku cyklické dávkování a po čtyřech týdnech si dejte měsíc pauzu nebo po třech měsících jeden měsíc pauzu.
Složení Schizandry
Plody Schizandry obsahují látky lignany, které podporují obranyschopnost organismu. Dále se v ní vyskytují:
  • ovocné kyseliny
  • flavonoidy
  • sacharidy
  • minerální látky
  • kyselina linolenová a oleinová
Pro koho není Schizandra vhodná?
Klanoprašku by neměly užívat těhotné a kojící ženy a lidé se zdravotními problémy by se o ní měli poradit se svým ošetřujícím lékařem.