Bazalka posvátná - Drť z byliny
BIO
Bazalka posvátná - Drť z byliny
Bazalka posvátná - Drť z byliny

Bazalka posvátná
Drť z byliny

Ocimum tenuiflorum, Tulsi, Tulasí, Ocimum sanctum, Holy basil
Produkt z Indie

Drť z Bazalky posvátné Vás nadchne komplexním působením na lidské tělo. Poradí si s psychickým rozladěním, se špatným zažíváním, dýchacími potížemi i s oslabenou imunitou. Vyzkoušejte tuto rostlinu a přesvědčte se, že Vám dokáže zkvalitnit život! Celý popis
Odešleme následující pracovní den.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Bazalka posvátná pomůže?
Bazalka posvátná patří mezi tropické rostliny a vysloužila si latinské pojmenování Ocimum tenuiflorum. Má své neodmyslitelné místo v tradiční ajurvédské medicíně a v indickém náboženství. Kromě Indie se hojně vyskytuje v Jižní Americe, západní Asii, Austrálii a Africe. Využívá se nejen jako léčivá rostlina, ale také jako koření do různých pokrmů. Drť z Bazalky posvátné dokáže eliminovat dopady stresu a nemocí a z toho důvodu ji řadíme mezi adaptogeny. Posiluje imunitní systém a působí proti zánětům v těle. Pročišťuje organismus od cizorodých látek a těžkých kovů a zabraňuje rozvoji civilizačních nemocí. Má antioxidační vlastnosti a zachovává mladistvý vzhled. Doporučuje se při různých infekcích, hubnutí i při špatném trávení. Přispívá k udržení duševní pohody a bystré paměti. Podle ajurvédské medicíny chrání před různými typy záření, posiluje dýchání a zostřuje smysly. Ne nadarmo je tato rostlina považována za všelék, který má mnoho zastánců mezi tradičními přírodními léčiteli.
Pro koho je Bazalka posvátná vhodná?
Bazalku posvátnou by měli vyzkoušet lidé, kteří trpí dlouhodobým stresem, psychickým vypětím a úzkostmi. Přínosem je rovněž pro často nemocné lidi, zejména v chřipkovém období. Doporučuje se také osobám s dýchacími problémy, neboť Bazalka posvátná mírní kašel, uvolňuje hlen a usnadňuje dýchání. Zapomenout by na ni neměli ani lidé s nemocemi srdce, kteří potřebují posílit krevní cévy a chránit proti výskytu infarktu.
Doporučené dávkování Bazalky posvátné
Drti z Bazalky posvátné můžete užívat 1 – 3 gramy denně. A jak z ní připravit lahodný nápoj? Není to nic těžkého a zvládnou to všichni, kteří chtějí tuto rostlinu vyzkoušet: drť z Bazalky posvátné zalijte horkou vodou a louhujte ji po dobu 5 minut. Poté výluh přeceďte a popíjejte po doušcích.
Naše tipy a vychytávky
Tato rostlina působí natolik komplexně, že ji nemusíte kombinovat s dalšími bylinami. Pokud s drtí Bazalky posvátné teprve začínáte, doporučujeme Vám menší množství o hmotnosti 1 gramu. Jakmile si Vaše tělo na účinky drtě zvykne, můžete ho postupně navýšit až na 3 gramy. Výluh z Bazalky posvátné si můžete vzít do termosky s sebou do práce nebo na cesty.
Složení Bazalky posvátné
Bazalka posvátná obsahuje řadu významných léčebných látek, které prokážou skvělou službu Vašemu organismu
 • silice
 • saponiny
 • flavonoidy
 • kyselinu rozmarýnovou
 • alkaloidy
 • taniny
 • glykoidy
 • mastné kyselin
 • vitamin C, K a beta karoten
 • antioxidanty
 • fosfor a železo
Pro koho není Bazalka posvátná vhodná?
U Bazalky posvátné nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Nedoporučuje se však těhotným a kojícím ženám a malým dětem. Lidé se zdravotními problémy by měli její užívání zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem.