Maté - Drcené listy
BIO
Maté - Drcené listy
Maté - Drcené listy
Maté - Drcené listy

Maté
Drcené listy

Ilex paraguayensis, Yerba maté, Ilex sorbilis, Erva mate, Paraguayský čaj, South American holly, St. Bartholomew’s tea, erva-verdadeira, jezuitské thé, Cesmína paraguayská
Produkt z Brazílie

Maté užívaly domorodé kmeny Jižní Ameriky pro jeho stimulační účinky. Pokud potřebujete povzbudit do každodenních činností, přečkat náročné období nebo zvládnout zkoušky, je Maté skvělým pomocníkem! Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Maté pomůže?
Domorodé kmeny v Jižní Americe pily Maté pro jeho povzbuzující účinky. Maté dodává energii, navrací ztracenou vitalitu a stimuluje organismus, zejména centrální nervovou soustavu. Obsažený kofein oddaluje nástup únavy a podporuje mentální činnost. Výborně slouží také při hubnutí, neboť zrychluje metabolismus. Maté by si měli dopřát všichni, kdo potřebují posílit paměť a zlepšit pozornost a soustředěnost.
Pro koho je Maté vhodné?
Účinky Maté pomohou profesionálním i běžným řidičům, kteří chtějí předejít únavě a případným chybám za volantem. Velkým přínosem jsou pro studenty během zkouškového období i zaměstnance vykonávající mentální či fyzickou práci. Maté by si neměli nechat ujít příznivci zdravého životního stylu, protože detoxikuje organismus. V neposlední řadě vybudí k výkonům zapálené sportovce.
Doporučené dávkování Maté
Drcené listy Maté mají jemnou chuť. K využití účinků Maté postačí 3 až 6 gramů drcených lístků (cca 2 lžíce) na 1 litr nápoje. Kvůli obsahu kofeinu začněte s nižší dávkou, abyste zjistili, jak na Vás maté působí. Postupně můžete dávku navyšovat až na 6 gramů za den. Účinky Maté jsou závislé na Vaší resistenci a citlivosti na kofein, metabolismu či tělesné váze.
Naše tipy a vychytávky
Připravte si po ránu lahodný čaj Maté, který Vás postaví na nohy – sami jej užíváme a můžeme potvrdit jeho povzbuzující účinky! Jak na to? Nasypejte do louhovacího sítka drcené lístky Maté a přelijte je vodou o teplotě 70 až 80 stupňů. Nechte je louhovat 5 minut a podle chuti oslaďte nápoj medem. Pro umocnění stimulačních účinků Maté zkombinujte lístky s práškem ze semínek Guarany nebo Kolovníkem. Skvělého působení na mozek docílíte, když budete užívat Maté s Gotu kolou nebo Brahmi. Na kofein v Maté si však může Váš mozek vytvořit resistenci. Tomu předejdete, jestliže budete dodržovat cyklické dávkování, tj. 4 týdny užívání a 1 týden pauza.
Složení Maté
Maté si oblíbili lidé po celém světě pro jeho rychlé účinky. V jeho složení se nachází řada aktivních látek, z nichž jmenujme ty nejdůležitější:
  • 4 základní složky – kofein, teobromin a teofilin
  • vitaminy, minerály
  • stopové prvky
  • aminokyseliny
  • antioxidanty
Pro koho není Maté vhodné?
Při nadměrném příjmu Maté můžete trpět nespavostí a podrážděností. Maté není vhodné zejména pro osoby s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními problémy a těhotné a kojící ženy.