Maté - Drcené listy
BIO
Maté - Drcené listy
Maté - Drcené listy
Maté - Drcené listy

Maté
Drcené listy

Ilex paraguayensis, Yerba maté, Ilex sorbilis, Erva mate, Paraguayský čaj, South American holly, St. Bartholomew’s tea, erva-verdadeira, jezuitské thé, Cesmína paraguayská
Produkt z Brazílie

Maté užívaly domorodé kmeny Jižní Ameriky pro jeho stimulační účinky. Pokud potřebujete povzbudit do každodenních činností, přečkat náročné období nebo zvládnout zkoušky, je Maté skvělým pomocníkem! Celý popis
Doručíme v pondělí 21.1.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
S čím mi Maté pomůže?
Domorodé kmeny v Jižní Americe pily Maté pro jeho povzbuzující účinky. Maté dodává energii, navrací ztracenou vitalitu a stimuluje organismus, zejména centrální nervovou soustavu. Obsažený kofein oddaluje nástup únavy a podporuje mentální činnost. Výborně slouží také při hubnutí, neboť zrychluje metabolismus. Maté by si měli dopřát všichni, kdo potřebují posílit paměť a zlepšit pozornost a soustředěnost.
Pro koho je Maté vhodné?
Účinky Maté pomohou profesionálním i běžným řidičům, kteří chtějí předejít únavě a případným chybám za volantem. Velkým přínosem jsou pro studenty během zkouškového období i zaměstnance vykonávající mentální či fyzickou práci. Maté by si neměli nechat ujít příznivci zdravého životního stylu, protože detoxikuje organismus. V neposlední řadě vybudí k výkonům zapálené sportovce.
Doporučené dávkování Maté
Drcené listy Maté mají jemnou chuť. K využití účinků Maté postačí 3 až 6 gramů drcených lístků (cca 2 lžíce) na 1 litr nápoje. Kvůli obsahu kofeinu začněte s nižší dávkou, abyste zjistili, jak na Vás maté působí. Postupně můžete dávku navyšovat až na 6 gramů za den. Účinky Maté jsou závislé na Vaší resistenci a citlivosti na kofein, metabolismu či tělesné váze.
Naše tipy a vychytávky
Připravte si po ránu lahodný čaj Maté, který Vás postaví na nohy – sami jej užíváme a můžeme potvrdit jeho povzbuzující účinky! Jak na to? Nasypejte do louhovacího sítka drcené lístky Maté a přelijte je vodou o teplotě 70 až 80 stupňů. Nechte je louhovat 5 minut a podle chuti oslaďte nápoj medem. Pro umocnění stimulačních účinků Maté zkombinujte lístky s práškem ze semínek Guarany nebo Kolovníkem. Skvělého působení na mozek docílíte, když budete užívat Maté s Gotu kolou nebo Brahmi. Na kofein v Maté si však může Váš mozek vytvořit resistenci. Tomu předejdete, jestliže budete dodržovat cyklické dávkování, tj. 4 týdny užívání a 1 týden pauza.
Složení Maté
Maté si oblíbili lidé po celém světě pro jeho rychlé účinky. V jeho složení se nachází řada aktivních látek, z nichž jmenujme ty nejdůležitější:
  • 4 základní složky – kofein, teobromin a teofilin
  • vitaminy, minerály
  • stopové prvky
  • aminokyseliny
  • antioxidanty
Pro koho není Maté vhodné?
Při nadměrném příjmu Maté můžete trpět nespavostí a podrážděností. Maté není vhodné zejména pro osoby s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními problémy a těhotné a kojící ženy.